ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΗΛΕΙΑΣ


ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ – ΕΚΔΟΤΗΣ – ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΓΡΑΦΕΙΑ – ΕΚΤΥΠΩΤΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

ΑΘ. ΔΙΑΚΟΥ 52   ΑΜΑΛΙΑΔΑ  27200
Νομός Ηλείας

ΤΗΛ: +30 26220 23044
FAX: +30 26220 23654

e-mail:
news{a}enimerosi.org
info{a}enimerosi.org


Επικοινωνία


 









Αθλητικά 


Οι σημερινοί αγώνες ποδοσφαίρου
04.29.12 9:23
Οι σημερινοί αγώνες ποδοσφαίρου
ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
11:00 π.μ.: ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ - Α.Ο. ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ
ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
11:00 π.μ.: ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ
ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
4:30 μ.μ.: ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ - 11:00 π.μ.
ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ

ΠΛΕΪ ΟΦ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
5:00 μ.μ.: ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ - ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ ΒΑΡΔΑΣ

ΠΛΕΪ ΟΦ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
5:30 μ.μ.: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΟΡΥΦΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΡΟΥΠΑΚΙΟΥ
Τα αποτελέσματα της Β΄ Κατηγορίας Ηλείας
04.29.12 9:15
Τα αποτελέσματα της Β΄ Κατηγορίας Ηλείας
1ος όμιλος
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ - ΝΕΔΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΧΩΡΙΟΥ 4-0
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ - ΔΟΞΑ ΕΛΑΙΩΝΑ διεκόπη στο 63’ λόγω επίθεσης στον διαιτητή
ΕΝΙΠΠΕΑΣ ΛΑΤΖΟΙΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ 2-0
ΑΟ ΑΜΠΕΛΩΝΑ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ 5-4
ΑΠΟΛΛΩΝ Ν ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΚΩΜΟΥ 2-1
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΥΡΓΟΥ - ΩΛΕΝΙΑΚΟΣ ΩΛΕΝΑΣ 1-2
ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ - ΑΟ ΑΓIOY ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-6
ΑΟ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΖΑΧΑΡΩΣ - ΝΕΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΣΤAIΙΚΩΝ 3-0

2ος όμιλος
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ - ΛΕOΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 0-0
ΕΛΠΙΔΑ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 0-3
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙ - ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ 0-2
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΡΗΣ ΞΥΛΟΚΕΡΑΣ 4-1
ΔΟΞΑ ΑΓIAΣ ΜΑΥΡΑΣ - ΜΥΡΣΙΝΑΪΚΟΣ ΜΥΡΣΙΝΗΣ 2-7
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΥΡΤΙΑΣ 4-2
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ - ΝΕΟΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΥ 2-1
ΝΕΑ ΜΑΝΟΛΑΔΑ - ΒΑΡΔΑ: Για την ανάδειξη του πρωταθλητή της Α1 Κατηγορίας Ηλείας
04.28.12 14:30
ΝΕΑ ΜΑΝΟΛΑΔΑ - ΒΑΡΔΑ: Για την ανάδειξη του πρωταθλητή της Α1 Κατηγορίας Ηλείας
Σήμερα το απόγευμα και ώρα 5:00’ στο γήπεδο της Νέας Μανολάδας θα πραγματοποιηθεί ο τρίτος και τελευταίος αγώνας κατάταξης για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας της Α1 Κατηγορίας Ηλείας, η οποία θα διεκδικήσει την άνοδό της στην Δ’ Εθνική.
Θα αναμετρηθούν η Δόξα Νέας Μανολάδας με τον Παμβουπρασιακό Βάρδας και όποια ομάδα νικήσει θα αναδειχθεί πρωταθλήτρια, με την ισοπαλία να ευνοεί τους φιλοξενούμενους.
Ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων είχε λήξει ισόπαλος χωρίς τέρματα, στον δεύτερο η Βάρδα επικράτησε με 1-0 και σήμερα σε αναμονή για το τρίτο αποτέλεσμα.
Τον αγώνα θα διαιτητεύσει ο Μάριος Λαμπρόπουλος με βοηθούς τους Παναγιώτη Σταθόπουλο και Παναγιώτη Παυλόπουλο.
Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων των τοπικών πρωταθλημάτων
04.28.12 8:24
Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων των τοπικών πρωταθλημάτων
ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
11:00 π.μ.: ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
4:00 μ.μ.: ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ - Π.Φ.Ο. ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
4:30 μ.μ.: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ - ΝΕΔΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΧΩΡΙΟΥ
4:30 μ.μ.: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ - ΔΟΞΑ ΕΛΑΙΩΝΑ
4:30 μ.μ.: ΕΝΙΠΠΕΑΣ ΛΑΤΖΟΪΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ
4:30 μ.μ.: Α.Ο. ΑΜΠΕΛΩΝΑ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ
4:30 μ.μ.: ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΚΩΜΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΥΡΓΟΥ - ΩΛΕΝΙΑΚΟΣ ΩΛΕΝΑΣ
ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ - Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Α.Ο. ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΖΑΧΑΡΩΣ - ΝΕΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΣΤΑΙΙΚΩΝ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
4:30 μ.μ.: ΕΛΠΙΔΑ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
4:30 μ.μ.: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙΟΥ - ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ
4:30 μ.μ.: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΡΗΣ ΞΥΛΟΚΕΡΑΣ
4:30 μ.μ.: ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ - ΛΕOΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
4:30 μ.μ.: ΔΟΞΑ ΑΓΙΑΣ ΜΑΥΡΑΣ - ΜΥΡΣΙΝΑΪΚΟΣ ΜΥΡΣΙΝΗΣ
4:30 μ.μ.: ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΑΜΠΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΑΛΠΟΧΩΡΙΟΥ
4:30 μ.μ.: ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΥΡΤΙΑΣ
4:30 μ.μ.: ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ - ΝΕΟΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΥ
Οι αγώνες της Δ' Εθνικής στις 2 Μαΐου
04.27.12 17:40
Οι αγώνες της Δ' Εθνικής στις 2 Μαΐου
Από την Επιτροπή Πρωταθλήματος Δ΄ Εθνικής ανακοινώθηκε ότι κάτωθι αγώνες της 23ης αγωνιστικής του 6ου Ομίλου της Δ’ Εθνικής, θα διεξαχθούν την Τετάρτη 2 Μαΐου, με κοινή ώρα έναρξης τη 1:00 το μεσημέρι.
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ - ΑΧΑΪΚΗ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ
ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ
Οι αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής της Ε.Π.Σ. Ηλείας
04.27.12 17:32
Οι αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής της Ε.Π.Σ. Ηλείας
Α. Επιβολή ποινής στο σωματείο «ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΛΑΙΟΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ»
Η Π.Ε της ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ στη συνεδρίασή της 25/04/2012, αφού έλαβε υπόψη της το Φ.Α του αγώνα της Γ’ κατηγορίας «ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ Π/Β» στις 07/04/2012, χωρίς την μετά από κλήση του υποβολή έγγραφης ή αυτοπρόσωπης απολογίας του, θεωρεί ότι το εγκαλούμενο σωματείο «ΗΡΑΚΛΗΣ Π/Β» τέλεσε την αποδιδόμενη σε αυτό πειθαρχική παράβαση και επιβάλλει σύμφωνα με τα Άρθρα 5, 14§1α, β, 2, 3 και 15§1, 3α χρηματική ποινή 80 ευρώ για ρίψη κροτίδων εναντίον των διαιτητών και εξύβρισή τους από φίλαθλό του .

Β. Επιβολή ποινής στο σωματείο «ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ» και στο δηλωμένο εκπρόσωπο του ιδίου σωματείου κ. ΔΡΟΥΒΙΩΤΗ Ν.
Η Π.Ε της ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ στη συνεδρίασή της 25/04/2012, αφού έλαβε υπόψη της το Φ.Α του αγώνα της Γ΄ κατηγορίας KAFE DALUZ «ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ – ΑΟ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ» στις 04/04/2012, Επιβάλλει στο σωματείο «ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ» την ποινή της επίπληξης σύμφωνα με το Άρθρο 5§1β καθώς και στο δηλωμένο εκπρόσωπο του ιδίου σωματείου κ. ΔΡΟΥΒΙΩΤΗ Ν. χρηματική ποινή 50 ευρώ, για την προσωρινή εξαιτίας του διακοπή του ανωτέρω παιχνιδιού επί παραβάσεων των Άρθρων 5, 11, 15§4α και 26.

Γ. Επιβολή ποινής στο σωματείο «ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ»
Η Π.Ε της ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ στη συνεδρίασή της 25/04/2012, αφού έλαβε υπόψη της το Φ.Α του αγώνα της Α2’ κατηγορίας «ΑΟ ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ» στις 01/04/2012, θεωρεί ότι το εγκαλούμενο σωματείο «ΘΥΕΛΛΑ Π.» τέλεσε την αποδιδόμενη σε αυτό πειθαρχική παράβαση και επιβάλλει κατά παράβαση των Άρθρων 5, 14§1α, β, 2, 3 και 15§1, 4α χρηματική ποινή 50 ευρώ , για είσοδο στον αγωνιστικό χώρο φιλάθλου του μετά τη λήξη του αγώνα και εξύβριση του διαιτητή.

Δ. Επιβολή ποινής στο σωματείο «ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΚΩΜΟΥ»
Η Π.Ε της ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ στη συνεδρίασή της 25/04/2012, αφού έλαβε υπόψη της το Φ.Α του αγώνα της Β’ κατηγορίας «Ν. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΣΤΕΪΚΩΝ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛ/ΜΟΥ», χωρίς την μετά από κλήση του υποβολή έγγραφης ή αυτοπρόσωπης απολογίας του, θεωρεί ότι το εγκαλούμενο σωματείο «ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛ/ΜΟΥ» τέλεσε την αποδιδόμενη σε αυτό πειθαρχική παράβαση και επιβάλλει κατά παράβαση των Άρθρων 5, 14§1α, β, 2, 3 και 15§1, 4α χρηματική ποινή 100 ευρώ, για είσοδο στον αγωνιστικό χώρο φιλάθλου του μετά τη λήξη του αγώνα, ο οποίος απώθησε και εξύβρισε το διαιτητή.
Εκπροσώπηση στη Γενική Συνέλευση της Ε.Π.Ο.
04.27.12 8:30
Εκπροσώπηση στη Γενική Συνέλευση της Ε.Π.Ο.
Στην τακτική συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ηλείας, που έγινε την Τετάρτη 25 Απριλίου, αποφασίστηκε να παραβρεθούν στη Γενική Συνέλευση της Ε.Π.Ο ο Πρόεδρος κ. Άρης Κουλούρης και ο Γραμματέας κ. Χρήστος Πλευριάς (φωτο).
ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΟΙΒΟΣ: Αναβολή κλήρωσης λαχειοφόρου αγοράς
04.27.12 8:04
ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΟΙΒΟΣ: Αναβολή κλήρωσης λαχειοφόρου αγοράς
Αναβλήθηκε η κλήρωση των λαχνών της λαχειοφόρου αγοράς του τμήματος μπάσκετ του Κοροίβου Αμαλιάδας, που ήταν προγραμματισμένη να γίνει την Κυριακή.
Νέα ημερομηνία κλήρωσης ορίστηκε η 13η Μαΐου, στον αγώνα του Κοροίβου με τον Φιλαθλητικό.
Το μεσημέρι ο αγώνας του Αστέρα με τις Βρασιές
04.27.12 8:03
Το μεσημέρι ο αγώνας του Αστέρα με τις Βρασιές
Στη 1:00’ το μεσημέρι θ’ αρχίσει ο αγώνας του Αστέρα Αμαλιάδας με τις Βρασιές Αρκαδίας λόγω του ότι την ίδια ώρα αναμετράται ο Ατρόμητος Λάππα με τον Α.Ο. Εικοσιμίας Κεφαλλονιάς.
Οι αγώνες του Αστέρα και του Ατρομήτου Λάππα πρέπει να γίνουν την ίδια ώρα διότι και οι δύο ομάδες μάχονται για τις σωτηρία τους.
Οι διαιτητές αγώνων των τοπικών πρωταθλημάτων
04.26.12 19:32
Οι διαιτητές αγώνων των τοπικών πρωταθλημάτων
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
28/4 /2012 ΣΑΒΒΑΤΟ
ΚΑΡΔΑΜΑΣ 16:30 ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΡΔΑΜΑ - ΛΕOΝΤΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ : ΠΗΤΤΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΚΟΙΛΙΟΜΕΝΙΑΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ : ΡΟΖΗΣ
ΜΑΓΟΥΛΑ 16:30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΓΟΥΜΕΡΟΥ - ΝΕΔΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΧΩΡΙΟΥ : ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΡΟΥΜΠΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ : ΤΣΑΝΤΙΛΗΣ Δ
ΚΑΛΛΙΚΩΜΟΥ 16:30 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ - ΔΟΞΑ ΕΛΑΙΩΝΑ : ΓΟΥΡΓΟΥΡΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ, ΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ, ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ : ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ
ΛΑΤΖΟΙΟΥ 16:30 ΕΝΙΠΠΕΑΣ ΛΑΤΖΟΙΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ : ΠΑΠΑΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΤΑΒΑΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΜΠΛΟΣΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ : ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Κ
ΑΜΠΕΛΩΝΑ 16:30 ΑΟ ΑΜΠΕΛΩΝΑ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ : ΑΒΔΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΧΙΟΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΣΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ : ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Ν
ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ 16:30 ΑΠΟΛΛΩΝ Ν ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΚΩΜΟΥ : ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ, ΝΤΑΒΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ : ΚΟΥΤΣΟΥΡΟΥΜΠΑΣ Π Ν
ΕΝΩΣΙΑΚΟ 16:30 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΥΡΓΟΥ - ΩΛΕΝΙΑΚΟΣ ΩΛΕΝΑΣ : ΚΟΥΡΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΣΦΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ: ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Α
ΚΑΡΑΤΟΥΛΑ 16:30 ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ - ΑΟ ΑΓ ΓΕΩΡΓΙΟΥ : ΚΟΤΤΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ, ΜΑΥΡΑΕΙΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ : ΒΑΒΙΛΗΣ
ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟ 16:30 ΕΛΠΙΔΑ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ : ΒΙΣΒΑΡΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΜΠΟΥΡΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ, ΤΣΕΡΙΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΣΩΣΤΙΟΥ 16:30 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΩΣΤΙ - ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ : ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΞΥΔΟΥΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΜΠΟΣΙΝΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ : ΚΛΑΔΗΣ
ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ 16:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΡΗΣ ΞΥΛΟΚΕΡΑΣ : ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΚΟΡΔΑΤΟΣ : ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Α
ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 16:30 ΑΟ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΖΑΧΑΡΩΣ - ΝΕΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΣΤΕΙΚΩΝ : ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΙΑΓΚΟΥΡΑΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΑΓ ΜΑΥΡΑΣ 16:30 ΔΟΞΑ ΑΓ ΜΑΥΡΑΣ - ΜΥΡΣΙΝΑΙΚΟΣ : ΣΙΑΧΑΜΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΠΟΠΟΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : ΝΤΑΝΑΣΗΣ ΧΑΡΑΛ.
ΑΜΠΕΛΟΚΑΜΠΟΣ 16:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΑΜΠΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΑΛΠΟΧΩΡΙΟΥ : ΒΟΥΡΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ : ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν
ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ 16:30 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΥΡΤΙΑΣ : ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΛΑΤΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ : ΒΕΤΟΥΛΑΔΙΤΗΣ
ΓΕΡΑΚΙΟΥ 16:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ - Ν ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΥ : ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : ΣΜΕΡΟΣ

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
28/4 /2012 ΣΑΒΒΑΤΟ
Ν ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ ΔΟΞΑ Ν ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ : ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ
Β ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟ 11:00 ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΙΟΥ : ΔΗΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΣΥΝΤΡΙΑΔΑ 16:00 ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ - ΠΦΟ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ : ΤΣΙΟΜΗΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
29/4 /2012 ΚΥΡΙΑΚΗ
Ν ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ 17:00 PLAY OFF ΔΟΞΑ Ν ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ - ΠΑΟΒ : ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ, ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ : ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΡΑΛΑΓΑΣ
ΜΥΡΤΙΑΣ 17:30 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΟΡΥΦΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΡΟΥΠΑΚΙΟΥ : ΚΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟ,Σ ΦΤΕΡΝΙΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ : ΡΟΥΜΠΑΝΗΣ ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ Α

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
29/4 /2012 ΚΥΡΙΑΚΗ
ΚΡΕΣΤΕΝΑΣ 11:00 ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ - ΑΟ ΜΑΚΡΙΣΙΑ ΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ
ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ 16:30 ΑΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ : ΔΗΜΟΥ

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ 11 00 ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ : ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

30/4 /2012 ΔΕΥΤΕΡΑ
Δ ΠΥΡΓΟΥ 17:30 PLAY AOUT ΠΑΟΚ ΚΑΚΟΒΑΤΟΥ - ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ : ΚΑΡΑΒΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΚΑΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ : ΡΟΥΜΠΑΝΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Κ
Στις 20 Μαΐου η γιορτή της Ε.Π.Σ. Ηλείας
04.26.12 19:27
Στις 20 Μαΐου η γιορτή της Ε.Π.Σ. Ηλείας
Το βράδυ της Τετάρτης συνεδρίασε το Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ηλείας με αρκετά θέματα στην ημερήσια διάταξη.
Το πιο σοβαρό από αυτά ήταν η καθιερωμένη γιορτή της Ένωσης, κατά την οποία και θα βραβευτούν οι πρώτοι σκόρερ των τοπικών κατηγόριων (Α1 Κατηγορία Βέρροιος, Α2 Κατηγορία, Κατηγορία και Γ’ Κατηγορία DALOYZ), οι ομάδες που ξεχώρισαν την χρονιά που απέρχεται, παλαίμαχοι δημοσιογράφοι, παλαίμαχοι διαιτητές και για πρώτη φορά γυναίκες πρόεδροι.
Ακόμη θα βραβευτεί και η μικτή παίδων που πρώτευσε στον όμιλο της.
Η εκδήλωση (τα ονόματα όσων θα βραβευτούν θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες) θα λάβει χώρα στις 20 Μαΐου, ημέρα Κυριακή και ώρα 19.30 στο νομαρχιακό μέγαρο στον Πύργο.
Ακολούθησε η επικύρωση των αποφάσεων της εκτελεστικής γραμματείας και διάφορα σχόλια των συμβούλων, σχετικά με την διεξαγωγή των πρωταθλημάτων.
Οι διαιτητές των αγώνων της Δ' Εθνικής
04.26.12 12:07
Οι διαιτητές των αγώνων της Δ' Εθνικής
ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ - Π.Φ.Ο. ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΓΚΟΒΕΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
ΒΟΗΘΟΙ: ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ - ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: ΣΠΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΒΡΑΣΙΕΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΚΕΚΕΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
ΒΟΗΘΟΙ: ΚΟΛΟΣΙΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: ΠΑΠΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΧΑΪΑΣ
Το πρόγραμμα των αγώνων για άνοδο στη Δ’ Εθνική
04.26.12 8:18
Το πρόγραμμα των αγώνων για άνοδο στη Δ’ Εθνική
Επιτροπή Πρωταθλήματος Δ΄ Εθνικής αποφάσισε τη μετάθεση της ημερομηνίας έναρξης του Πρωταθλήματος των Πρωταθλητών των ΕΠΣ περιόδου 2011-2012 για την άνοδό τους στην Δ΄ Εθνική από τις 13-05-12 για την Κυριακή 20-05-12. Η αλλαγή αυτή έγινε λόγω της διεξαγωγής των τελικών αγώνων των Περιφερειών του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών Ομάδων GOOD LEAGUE ΟΠΑΠ Παίδων-Νέων 2011-2012, στους οποίους συμμετέχουν πολλές ΕΠΣ.
Η πρωταθλήτρια Ηλείας, η οποία θα προκύψει από τα μπαράζ μεταξύ της Δόξας Νέας Μανολάδας (φωτο) και του Παμβουπρασιακού Βάρδας, είναι στον 12ο όμιλο και την πρώτη αγωνιστική παίζει με την Κεφαλλονιά. Στον ίδιο όμιλο θα είναι και οι πρωταθλήτριες των Ενώσεων Αχαΐας και Ζακύνθου.
Οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 20 Μαΐου και θα ολοκληρωθούν στις 6 Ιουνίου.
Θα προβιβαστούν στη Δ΄ Εθνική οι δύο πρώτες ομάδες της βαθμολογίας του κάθε ομίλου.
Τo νέο πρόγραμμα των αγώνων έχει:
1η AΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 20 ΜΑΪΟΥ
Ε.Π.Σ. Ηλείας - Ε.Π.Σ. Κεφαλλονιάς
Ε.Π.Σ. Αχαΐας - Ε.Π.Σ. Ζακύνθου
2η AΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 23 ΜΑΪΟΥ
Ε.Π.Σ. Κεφαλλονιάς - Ε.Π.Σ. Αχαΐας
Ε.Π.Σ. Ζακύνθου - Ε.Π.Σ. Ηλείας
3η AΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 27 ΜΑΪΟΥ
Ε.Π.Σ. Αχαΐας - Ε.Π.Σ. Ηλείας
Ε.Π.Σ. Κεφαλλονιάς - Ε.Π.Σ. Ζακύνθου

Β’ ΓΥΡΟΣ
4η AΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 30 ΜΑΪΟΥ
Ε.Π.Σ. Κεφαλλονιάς - Ε.Π.Σ. Ηλείας
Ε.Π.Σ. Ζακύνθου - Ε.Π.Σ. Αχαΐας
5η AΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 3 ΙΟΥΝΙΟΥ
Ε.Π.Σ. Αχαΐας - Ε.Π.Σ. Κεφαλλονιάς
Ε.Π.Σ. Ηλείας - Ε.Π.Σ. Ζακύνθου
6η AΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 6 ΙΟΥΝΙΟΥ
Ε.Π.Σ. Ηλείας - Ε.Π.Σ. Αχαΐας
Ε.Π.Σ. Ζακύνθου - Ε.Π.Σ. Κεφαλλονιάς
Νίκη προβάδισμα τίτλου για την Βάρδα
04.25.12 19:21
Νίκη προβάδισμα τίτλου για την Βάρδα
Στον δεύτερο αγώνα των πλέι οφ για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας της Ηλείας, ο Παμβουπρασιακός Βάρδας επικράτησε στην έδρα του της Δόξας Νέας Μανολάδας με 1-0.
Το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε στο 74’ ο Θοδωρής Καπατσούλιας με εύστοχο κτύπημε πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Ανδρέας Γούρμος.
Η ομάδα της Βάρδας αγωνιζόταν από το 25’ με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Διαμαντόπουλος για κτύπημα επί του Μελετίδη, ενώ και η Δόξα Νέας Μανολάδας έμεινε με δέκα παίκτες στο 74΄στη φάση του πέναλτι, όταν αποβλήθηκε ο Λαγός.
Ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων είχε λήξει ισόπαλος χωρίς τέρματα, ενώ στον τρίτο αγώνα που θα διεξαχθεί το Σάββατο στη Νέα Μανολάδα, όποια ομάδα νικήσει αναδεικνύεται πρωταθλήτρια με την ισοπαλία να ευνοεί την Βάρδα.
ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ ΒΑΡΔΑΣ: Ζήγκος, Σαρανταυγάς, Σανδραβέλλης, Διαμαντόπουλος, Βραχνής, Τσιβγινίδης, Σωτηρόπουλος, Καπατσούλιας, Μπισμπάρδης, Παναγιωτόπουλος, Γούρμος.
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ: Τσάκωνας, Κυριαζής, Χανιάς, Νταλάπας, Λιούρης, Μιχαηλίδης, Κανελλόπουλος, (63΄ Βουρλούμης), Λαγός, Μελετίδης, Γραμματικόπουλος, Τόγιας.
Βάρδα - Νέα Μανωλάδα για την ανάδειξη πρωταθλητή
04.25.12 7:42
Βάρδα - Νέα Μανωλάδα για την ανάδειξη πρωταθλητή
Σήμερα θα διεξαχθεί ο δεύτερος αγώνας των πλέι οφ της Α1’ Κατηγορίας Ηλείας για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας, η οποία θα διεκδικήσει την άνοδό της στην Δ’ Εθνική.
Η αναμέτρηση, μεταξύ του Παμβουπρασιακού Βάρδας και της Δόξας Νέας Μανωλάδας, θα γίνει στο γήπεδο «Γρηγόρης Καλάκος» της Βάρδας και θ’ αρχίσει στις 5:00’ το απόγευμα.
Ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων, που είχε γίνει το περασμένο Σάββατο στη Νέα Μανωλάδα είχε λήξει ισόπαλος χωρίς τέρματα.
Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Γιώργος Καραβίδας με βοηθούς τους Πήττα και Παπαδόπουλο. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Καλογεράκος, ενώ παρατηρητής διαιτησίας θα είναι ο Νίκος Ρουμπάνης.
Ορισμός αγώνων από την Ε.Π.Σ. Ηλείας
04.25.12 7:25
Ορισμός αγώνων από την Ε.Π.Σ. Ηλείας
Από την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ηλείας ανακοινώθηκε ότι:
· Την Κυριακή 29 Απριλίου 2012 και ώρα 5:00 μ.μ. στο Δημοτικό Στάδιο Πύργου θα γίνει ο αγώνας πλέι άουτ πρωταθλήματος A2 Κατηγορίας, περιόδου 2011-12 μεταξύ των σωματείων Π.Α.Ο. Κακοβάτου - Άρη Δήμητρας για την παραμονή ενός σωματείου στην κατηγορία.
· Την Κυριακή 29 Απριλίου 2012 και ώρα 5:00 μ.μ. στο Γήπεδο Μυρτιάς θα γίνει ο αγώνας πρωταθλήματος Γ΄ Κατηγορίας (πλέι οφ ανόδου) μεταξύ των σωματείων Αναγέννησης Κορυφής - Ηρακλής Ρουπακίου.
· Ο αγώνας πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας του Σαββάτου 28 Απριλίου 2012 μεταξύ Ολυμπιάδας Γουμέρου - Νέδα Γιαννιτσοχωρίου, θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Μαγούλας και ώρα 4:30 μ.μ.
Ο Κόροιβος στην προημιτελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Παίδων Βόλεϊ
04.25.12 7:16
Ο Κόροιβος στην προημιτελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Παίδων Βόλεϊ
Στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. πραγματοποιήθηκαν χθες οι κληρώσεις της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Παίδων που θα διεξαχθεί στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη το τριήμερο 28-30/04/2012 σε 4 ομίλους (2 στην Αθήνα και 2 στη Θεσσαλονίκη).
Οι παίδες του Κοιροίβου θα αγωνιστούν στο Δ΄ Όμιλο στην Αθήνα κόντρα στον Πανελλήνιο, στο Μίλωνα και την Παλλήνη. Οι αγώνες θα γίνουν στο γήπεδο Μετς Β΄.
Σε κάθε έναν από τους τέσσερις ομίλους θα διεξαχθεί τουρνουά ενός γύρου (ένας προς όλους) με βαθμολογία και θα προκριθούν στην Ημιτελική Φάση οι ομάδες που θα καταλάβουν την 1η και 2η θέση σε κάθε όμιλο. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ: 14.30
ΑΟ Παλλήνη - ΑΟΝΣ Μίλων
ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ: 18.30
ΓΣ Πανελλήνιος - ΑΣ Κόροιβος
ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ: 16.30
ΓΣ Πανελλήνιος - ΑΟ Παλλήνη
ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ: 18.30
ΑΣ Κόροιβος - ΑΟΝΣ Μίλων
ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 15.30
ΑΟ Παλλήνη - ΑΣ Κόροιβος
ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 17.30
ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΣ Πανελλήνιος
ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΕΣΚΑ-Η: Νίκες για τις ηλειακές ομάδες
04.24.12 8:05
ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΕΣΚΑ-Η: Νίκες για τις ηλειακές ομάδες
ΑΧΑΓΙΑ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 53-55
Ο Πανηλειακός Πύργου κέρδισε εκτός έδρας την Αχαγιά με 55-53 και εξασφάλισε την πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και κατά πάσα πιθανότητα στα πλέι οφ θα αντιμετωπίσουν τον Προμηθέα, με τον οποίο είναι 1-1 στις νίκες, αλλά με την πατρινή ομάδα να έχει το πλεονέκτημα της έδρας.
Τα δεκάλεπτα είχαν: (9-9), (23-26), (35-37), (53-55).
ΑΧΑΓΙΑ ΚΑΤΩ ΑΧΑΪΑΣ: Λυκούδης 20, Αθανασόπουλος 4, Στεφανόπουλος, Δελάρτας 4(1), Μπαχός 4, Τζαμάκος 11(1), Κατεβάτης 5, Ταρνάρης 5(1) .
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ ΠΥΡΓΟΥ: Λ. Παπαγιάννης 10 , Δανίκας 7, Μπ. Κωνσταντόπουλος 5, Αναστασόπουλος 1, Κιούφης 14 , Σ.Κωνσταντόπουλος 7(1) , Αλ. Παπαγιάννης 5(1) , Κοντάρης 2, Θανάσουλας, Ρέτσης.

Α.Ε. ΛΕΧΑΙΝΩΝ - ΑΓΥΙΑ ΠΑΤΡΑΣ 97-87
Την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑ-Η πέτυχε η Α.Ε. Λεχαινών επικρατώντας της Αγυιάς Πατρών στο «Αέθλιον» με 97-87, χωρίς όμως αυτή η νίκη να είναι ικανή να την κρατήσει στην κατηγορία.
Η ομάδα των Λεχαινών αν και έχανε στο πρώτο ημίχρονο, με πολύ καλή απόδοση και στα δύο δεκάλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου κατάφερε να ανατρέψει το σε βάρος σκορ και να πάρει μία νίκη γοήτρου.
Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης είχαν: (23-27), (21-29), (27-14), (26-17)
Α.Ε. ΛΕΧΑΙΝΩΝ: Στεφανίδης 21 (7), Μάρκου 24, Μοσχονάς 6, Κεπενός 29, Παλλαδινός 15, Βασιλόπουλος 2.
ΑΓΥΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Τσερκέζης, Τσόκας 4, Γκορτζίλας 20, Θεοχάρης 2, Κοντογέρωργας 24 (4), Ζέβλας 6, Πετρόπουλος 14, Τασσόπουλος 14

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ζάκυνθος - Ακράτα 73-48
Αχαγιά - Πανηλειακός 53-55
Νίκη - Γλαύκος 72-65
Αχιλλέας - Κρήνη 70-62
Α.Ε. Λεχαινών - Αγυιά 97-87
Πυρσός - Προμηθέας 48-92
Ε.Α. Πάτρας - Παναχαϊκή 46-67

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(25 αγώνες)
1. Α.Γ.Ε. Ζακύνθου 48
-------------------------------
2. Προμηθέας Πάτρας 45
3. Νίκη Προαστίου 44
4. Αχιλλέας/Ήφαιστος Αιγίου 43
5. Πανηλειακός Πύργου 41
6. Ακράτα Αχαΐας 40
7. Κρήνη Πάτρας 38
----------------------------
8. Γλαύκος Πάτρας 38
9. Αχαγιά Κάτω Αχαΐας 36
10. Παναχαϊκή Πάτρας 36
11. Αγυιά Πάτρας 31
-----------------------------
12. Πυρσός Πάτρας 31
13. Α.Ε. Λεχαινών 29
14. Ε.Α. Πάτρας 25

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πανηλειακός- Πυρσός
Ακράτα - Νίκη
Αγυιά - Ζάκυνθος
Κρήνη - Α.Ε. Λεχαινών
Παναχαϊκή - Αχιλλέας
Προμηθέας - Ε.Α. Πάτρας
Γλαύκος - Αχαγιά
Τα αποτελέσματα μπάσκετ της B' ΕΣΚΑ-Η
04.23.12 7:42
Τα αποτελέσματα μπάσκετ της B' ΕΣΚΑ-Η
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Σκαγιοπούλειο - Αιγέας Γαστούνης 36-54
ΓΥ.Π.Α.Σ. - Γ.Σ. Γαστούνης 65-40
Πύργος ’99 - Α.Ε. Κάτω Παναγιάς 49-47
Πήγασος Μπεγουλακίου - Δύμη 60-45
Κρόνος Στρεφίου - Ερμής αναβλήθηκε

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(17 αγώνες)
1. Πύργος '99 33
---------------------------------------------------------
2. ΓΥ.ΠΑ.Σ. Πάτρας 31
3. Αιγέας Γαστούνης 29
---------------------------------------------------------
4. Α.Ε. Κάτω Παναγιάς 27
5. Κρόνος Στρεφίου 26
6. Πήγασος Μπεγουλακίου 26
7. Δύμη Αχαΐας 24
8. Ερμής Πάτρας 20
9. Γ.Σ. Γαστούνης 19
----------------------------------------------------------
10. Σκαγιοπούλειο Πάτρας 17

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αιγέας Γαστούνης - Κρόνος Στρεφίου
Α.Ε. Κάτω Παναγιάς - ΓΥ.Π.Α.Σ. Πάτρας
Δύμη Αχαΐας - Πύργος ‘99
Ερμής Πάτρας - Πήγασος Μπεγουλακίου
Γ.Σ. Γαστούνης - Σκαγιοπούλειο Πάτρας
Τα αποτελέσματα του 2ου Ομίλου της Β' Κατηγορίας
04.22.12 21:00
Τα αποτελέσματα του 2ου Ομίλου της Β' Κατηγορίας
Ενιππέας Λατζοΐου - Κεραυνός Βρίνας 5-0
Νέος Ατρόμητος Λασταίικων - Αμπελώνας 5-2
Ωλενιακός Ώλενας - Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 5-3
Κεραυνός Καλλικώμου - Ολυμπιάδα Γουμέρου 1-2
Δόξα Ελαιώνα - Άρης Λανθίου 3-2
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου - Ηρακλής Πύργου 3-1
Ερμής πλατάνου - Α.Ο. Νεοχωρίου Ζαχάρως 2-0
Θρίαμβος Πύργου - Απόλλων Νέας Φιγαλείας 1-0
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22